top of page

Náš tým

DSC00380.JPG

Ing. Eva Škrabalová

koordinátorka/průvodkyně

Vystudovala jsem provozně ekonomickou fakultu na Mendelově univerzitě v Brně. Už na škole jsem věděla, že tento obor pro mě nebude to pravé ořechové, nicméně jsem díky tomu poznala spoustu skvělých lidí, včetně mého muže, se kterým mám dvě úžasné děti - Františka a Mínu. Po zkušenosti v lesní školce v Brně, jsem si byla jistá, že přesně takové předškolní vzdělávání chci nabídnout svým dětem a nejen jim. Myšlenka založit lesní školku na Znojemsku v mé hlavě zrála poměrně dlouho a já jsem moc vděčná, že se právě teď mění v realitu. Nejvíce mě baví pozorovat děti při volné hře a v situacích, kdy je zapotřebí spolu spolupracovat a hledat řešení a kompromisy

69573229_2739439882755351_40890681873273

Bc. Aneta Páralová

průvodkyně

Lesní průvodkyní/pedagožkou jsem již pátým rokem. Původně jsem vystudovala obor Etnologie a když jsem nastoupila do lesní školky, myslela jsem si, že tento obor zde nevyužiji. Opak byl pravdou. Čerpám z něj především v rámci slavností a také každodenních rituálů. V současné době navíc dálkově studuji obor Učitelství pro mateřské školy. Nejvíce však čerpám z waldorfské pedagogiky, jež mi v praxi pomáhá předat dětem to, co cítím. Velkou inspirací jsou mi pak děti samotné, učím se od nich, ráda s nimi zpívám a také jim hraji pohádky. Snažím se být dětem oporou a dobrým průvodcem, který jim umožní poznávat svět všemi smysly bezpečně a radostně.

298769652_622857629391862_3363148355647239011_n.jpg

Lucie Svačinová

průvodkyně

Jako malá jsem si přála být paní učitelkou. Nakonec jsem vystudovala Obchodní akademii a jako milovnice českého jazyka 3 roky studovala v Brně obor Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.
Po narození mých dvou dětí (Petříka a Nelinky) jsem se začala zajímat o výchovu a respektující přístupy. Prošla jsem kurzem Výchova nevýchovou a Dovychovat, stále se vzdělávám různými webináři a ráda čtu knihy, díky kterým si to více zvědomuji a snažím dále praktikovat. Nejzásadnější pro mě byla kniha Respektovat a být respektován. Díky mým dětem se nalaďuji na své vnitřní dítě a baví mě více život. Takže směr se otevřel sám – práce s dětmi. Absolvovala jsem kurz Asistent pedagoga a rok byla na ZŠ Václavském náměstí.

IMG_20220716_142343-01_edited.jpg

Ing. Alice Kaletová

průvodkyně

I když to původně nebylo nebylo v plánu a vydala jsem se cestou ekonomického vzdělání, osud mě nakonec nasměroval k dětem. Po státnicích na Ekonomicko správní fakultě MU v Brně a krátké zkušenosti s prací v oboru jsem nastoupila do dvojjazyčné MŠ v blízkém Mitterretzbachu. Zde jsem strávila téměř pět let a našla tak práci, která mě naplňuje a baví. Během této praxe jsem si doplnila vzdělání v rámci akreditovaného kurzu pro vychovatelky mateřských škol v Rakousku a absolvovala několik seminářů zaměřených na Montessori principy pro předškolní děti. Po mateřské dovolené nastupuji do Svatojánku spolu se svou dcerou. Respektuji a obdivuji jedinečnost každého dítěte a jejich přirozenou touhu po objevování světa kolem. Cítím, že jsme si s dětmi učiteli sobě navzájem.

IMG_20230810_152252_edited.jpg

Bc. Jan Sedláček

průvodce

Sedmnáct let svého života jsem strávil studiem ve školském systému. Poté jsem nastoupil na pozici technologa, kde jsem se podílel 8 let na tvorbě a optimalizaci procesu výroby. Během této doby, jsem získal spousty certifikátů v různých oblastech (od koučinku, přes bezpečnost a ani už nevím co :) ).

Z pohledu pracovního systému jsem nejspíš velmi vzdělaný a super člověk :D.. Jenže před několika lety, ještě před narozením mých dvou dětí u mě nastal jev, který se nazývá "probuzení". Od té doby ze zcela změnil můj pohled na život. Děti jsem měl vždy rád. Ke svým dětem přistupuji jako k "parťákům". Začal jsem se řídit heslem, že má práce musí být i mým životem, což práce s dětmi a učitelství naprosto splňuje. Má cesta se při těchto požadavcích zkřížila se Svatojánkem a já se těším na to, co nás čeká.

IMG_5590.JPG

MgA. Kristína Šimegová

průvodkyně

Můj život provází hudba na každém kroku. Zpívám od 4 let. Dodnes si pamatuju, jaké to je, zpívat ve velké skupině děti, když jste malincí. Vystudovala jsem obor muzikálové herectví na JAMU v Brně. Pak jsem zažila krátkou, ale velmi intenzivní kariéru zpěvačky nejen s kapelou mako!mako na malých i velkých pódiích, na kterou jsem záhy navázala novou životní rolí, rolí maminky. 

V průběhu let jsem porodila 4 nádherné bytosti, 3 kluky a jednu holčičku, kteří nás vedou cestou jinou než je běžné. 

Se školkou Svatojánek spolupracuji od jejich založení. Jsem pro děti průvodkyně hudebním světem se smyslem pro humor i dobrodružství na jejich cestách podyjskou džunglí. 

Vedu hudební hodiny pro děti a pomáhám připravovat a doprovázím slavnosti a besídky ve školkách i školách na Znojemsku. Jsem hrdou sbormistryní nově vzniklého sboru pro dospělé ve Znojmě s názvem Zpěvokol, dělám muzikoterapeutickou práci, kde je potřeba a s radostí dávám i  individuální hodiny zpěvu. 

bottom of page